Biyolojik Mücadele Danışmanına, Özel Sertifika!

Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Ürünleri Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği BİOTED’in Yönetim Kurulu, İl Müdürü Ahmet Dallı’ya bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete BİOTED Başkanı Ali Eroğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Özgür Ateş, Mehmet Oba ve Gökçe Cengiz katıldı.

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Kumluca ve Demre’deki çalışmalarla, biyolojik mücadelenin etkinliğinin önemli ölçüde arttığını belirlediklerini söyledi.

Dernek Başkanı Ali Eroğlu’nun dernek hakkında verdiği bilgileri dinleyen Ahmet Dallı, biyolojik mücadele sektörünün örgütlenmesinin sevindirici olduğunu kaydetti ve biyolojik mücadele alanında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kumluca ve Demre bölgelerinde yürütülen çalışmalardan sonra, biyolojik mücadele yöntemleri kullanan üreticilerin gerek ürün kalitesi, gerekse zirai ilaç kalıntısı konularında önemli başarı elde ettiklerini söyleyen Ahmet Dallı, BİOTED ile işbirliği yapabileceklerini kaydetti.

Eğitim ve yayımda işbirliği

Dernek üyelerinin biyolojik mücadele alanında danışmanlık hizmeti veren mühendislerin özel bir sertifika almasıyla ilgili talebini değerlendiren Ahmet Dallı, konuya olumlu yaklaştı. Danışmanların yerel düzeyde biyolojik mücadele konusunda tercih nedeni olmasını sağlayacak şekilde danışmanlarla beraber bir sertifikasyon programı düzenlenebileceğini kaydeden İl Müdürü Ahmet Dallı, bu konuda BİOTED ile işbirliği yapabileceklerini belirtti.

Heyet, İl Müdürlüğü’nden BİOTED’in planladığı, Akdeniz sahil bandı boyunca üreticilere yönelik bir yayım çalışması için de destek istedi. Ahmet Dallı, bu konuda paralel çalışmalarını olduğunu anlattı ve işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.